Helyreigazítás

2018-10-18 12:06:40

Félreértésen alapul a Langlovagok.hu-n tegnap megjelent híradás. Az MTSZ valójában már májusban véleményezte a 7/2018. (VIII. 23.) BM OKF utasítást.

Félreértésen alapul a Lánglovagok.hu-n tegnap megjelent híradás, amely a 7/2018. (VIII. 23.) BM OKF utasítással kapcsolatos. A téves információ így hangzik:

„A Lánglovagok.hu Dobson Tibortól, a Magyar Tűzoltó Szövetség (MTSZ) elnökétől megtudta, a Hivatalos Értesítőben augusztus 23-án megjelent 7/2018. (VIII. 23.) BM OKF utasításról a katasztrófavédelem semmilyen egyeztetést nem folytatott a szövetséggel.”

A valóság ezzel szemben az, hogy a Szövetség véleményezte a tervezetet, a véleményt pedig 2018. május 7-i keltezéssel továbbította a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság felé.

A dokumentum ide kattintva tekinthető meg.

Dobson Tibor tű. ddtbk.
elnök